Peterson Sherlock Holmes

10 września 2014
By

Dzień dobry wszystkim.

Od jakiegoś czasu poznaję sztukę fajczarstwa i oczywiście zaczynam kolekcjonować fajki. Najbardziej ciągną mnie fajki Petersona. Ostatnio przechadzając się po targu w Będzinie nagle zobaczyłem u pewnego handlarza  fajkę. Podchodzę, patrzę i ku mojemu zdziwieniu widzę Petersona. No nie mogłem tego tak zostawić. Jegomość chciał 50 zł i mocno się tego trzymał. Za drugim podejściem udało mi się wytargować 40 zł. Byłem jednocześnie i zadowolony i czułem jakąś taką niepewność, czy nie przepłaciłem. Prosiłbym Szanownych Kolegów o dokonanie sądu, czy była to okazja czy przepłaciłem.

P1070430 P1070433 P1070431 P1070432 P1070434

Najsłabszymi skazami są dość mocno zjarany rim oraz ubytek na ustniku.

4 Responses to Peterson Sherlock Holmes

  1. Obzon
    Obzon
    10 września 2014 at 18:51

    Rim tej fajki wygląda faktycznie niezbyt ciekawie. Proponuje poczytać artykuły o odnawianiu fajek. Zwłaszcza renowacje przeprowadzone przez Andrzeja, ponieważ reanimował on fajki w beznadziejnym stanie, a efekty są niesamowite. Po przeczytaniu można samemu spróbować odnawiać. Najważniejsze jest to czy w kominie nie ma węgla, wypalonych dziur itd (chociaż i z takimi rzeczami można sobie poradzić-odsyłam do artykułu o dziurze w kominie z cyklu „Andrzej naprawia”). Zachęcam także do przeczytania o marce peterson i datowaniu. Można Twoją fajkę wydatować po sygnaturach i puncach na srebrze. Wg mnie to udany zakup, najwyżej wyląduje na półce jako sentymentalna pamiątka:)

  2. marcin_jarosz
    11 września 2014 at 21:15

    Byłbym jeszcze wdzięczny, gdyby któryś z Kolegów poradził jak bezpiecznie ściągnąć ten srebrny pierścień, żeby nie uszkodzić ani fajki ani pierścienia. Chciałbym fajkę wykąpać w spirytusie.

  3. Janusz J.
    Janusz J.
    12 września 2014 at 01:16

    Witaj na portalu! A gorętsze powitanie wśród wąskiego grona miłośników fajek Peterson – niewielu nas tutaj już zostało.

    Kupiłeś za 40 PLN jedną z lepszych, a na pewno ładniejszych serii Peta. Fajka nazywa się Baskerville i jest petersenowską wariacją fajki węgierskiej, zwanej również Oom Poul. Zakup uważam za bardzo udany.

    Jedyne czego bym się obawiał, to przy dużych fajkach jakimi są SH, a w szczególności full benty z tej serii, dosyć często można trafić na wysoko ponad dnem umieszczony kanał dymowy.
    To jednak problem, który bogate zasoby naszego portalu pozwolą Ci szybko rozwiązać.

    Pozwolę sobie tylko na koniec zasugerować link prowadzący do petersonowskiego pipe clubu:

    http://btheinternationalpetersonpipeclub.runboard.com/

    Życzę smacznego palenia.

  4. marcin_jarosz
    12 września 2014 at 17:01

    Dziękuję za odpowiedzi, jednak pytań nie koniec. Chciałbym odtworzyć oryginalny kolor fajki. Czy moglibyście podpowiedzieć jaki kolor bejcy jest najbliższy oryginalnemu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*