Samuel Gawith – Kendal Plug (video recenzja)

5 stycznia 2019
By

Zapraszam na kolejną video-pogadankę na kanale Pyk Puff. Tym razem elegancki i naturalny Samuel Gawith Kendal Plug.

Tags: , , , , ,

5 Responses to Samuel Gawith – Kendal Plug (video recenzja)

  1. Mistral
    17 stycznia 2019 at 17:55

    Bardzo ciekawa wideo recenzja. Jestem można powiedzieć początkującym fajkowiczem i właściwie nie wiem czy to jest odpowiednie miejsce ale chciałbym zadać kilka być może banalnych pytań. Czy jest taka możliwość ?

    • Grimar
      Grimar
      19 stycznia 2019 at 17:20

      Pewnie, wal. Pod warunkiem, że nie będa to pytania jak spalać tytoń do białego popiołu i jak wypalić fajkę bez kilkukrotego ponownego odpalania, bo sam chciałbym to wiedzieć.

  2. Mistral
    21 stycznia 2019 at 13:15

    Aż takich aspiracji nie mam :) wśród moich znajomych nikt nie pali fajki i nie mam się kogo zapytać. Generalnie świetna strona i wszystkie artykuły są bardzo ciekawe i pomocne, cieszę się ze na nią trafiłem. Ogólnie chodzi mi o samą technikę palenia, staram się palić na zimno, podduszam tytoń – ubijam na trzy – ale czasami jest tak że ten sam blend na 3 palenia jedno jest udane pod względem smaku, tak jak bym palił różne tytonie:/ nie wiem z czego to wynika.

    • Grimar
      Grimar
      21 stycznia 2019 at 15:39

      Teoretycznie może być wiele czynników.

      Może to być kwestia tego co wcześniej paliłeś w tej fajce, jak dawno w niej paliłeś (fajka musi wyschnąć), co jadłeś i piłeś przed paleniem, czy nie oparzyłeś sobie delikatnie języka wcześniej gorącym napojem, albo czy nie jadłeś czegoś słodkiego, co zakleiło się kubki smakowe. Regularne jedzenie słodkich rzeczy wpływa na odczuwania smaku.

      Może to być kwestia również tego, czy aby pewno w takim samym stopniu podsuszyłeś, rozdrobniłeś i nabiłeś tytoń, jak poprzednim razem. Podejrzewam, że wpływ na palność fajki – a więc na walkę z utrzymaniem żaru, która może doprowadzić do przegrzania tytoniu lub zalania kondensatem, co wpłynie również na smak – może mieć również ilość tlenu, jaka aktualnie znajduje się w pomieszczeniu. Przyczyny mogą być również fizjologiczne, jak choćby banale przeziębienie czy ogólnie kondycja zdrowotna w danym dniu.

      Inne pomysły mi nie przychodzą do głowy.

  3. Mistral
    28 stycznia 2019 at 00:04

    Dzięki, rozdrobnienie i podsuszenie wiele zmienia:) Fajka to pole eksperymentów i ciagłe doskonalenie się. Gdybys był w Warszawie to zapraszam na wspólne palenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*