Witam, ostatnio wszedłem w posiadanie takie oto fajki:
Napis na niej głosi „Rohon Pipes”. Mam kilka pytań odnośnie tej fajki. Mianowicie chciałbym się dowiedzieć z jakiego drzewa jest wykonana, jak poprawić szczelność miedzy tą odłączaną główka a resztą fajki i co zrobić aby można była palić tę fajkę bez tej odłączanej główki. Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.
Przepraszam za umieszczenie w „wolnych dyskusjach”. Oczywiscie miało być w „zamiast forum”, prosze uprzejmie o przeniesienie.
Zrobione :)
Próbowałem w niej palić jednak brak szczelności miedzy główka a resztą fajki tworzy z niej bezużyteczny kawałek, jak już wspomniałeś, woskowca. Duży dopływ „lewego” powietrza powoduje że trzeba się nieźle napocić żeby utrzymać żar. Chciałbym się dowiedzieć czy tę główkę można przymocować na stałe za pomocą sylikonu lub kleju. Z tego co zauważyłem nie nagrzewa się zbytnio więc problem wytrącania się szkodliwości z specyfiku użytego do mocowania może nie wystąpić. Jednak rady odnośnie tego czego użyć do uszczelnienia będą mile widziane :)
A nie lepiej kupić normalną wrzoścówkę?
Alan dobrze mówi. A jak nowa fajka za droga (przynajmniej dla mnie są za drogie) to można poszukać czegoś używanego na allegro lub ebayu. Czasem za grosze można kupić coś co nadaje się do palenia ;).
Oczywiście że łatwiej, ale chciałem popykać czasem w tej przedstawionej, bo jest ładna :D
Nie zaklejałbym tego na stałe – ta komora wymaga czyszczenia po każdym paleniu, kondensat będzie się tam mocno wytrącał. Pomyślałbym nad jakimś poprawieniem szczelności.
Na początek to może karkołomna propozycja, ale (o ile masz rękę do takiej roboty) możesz również spróbować zrobić sobie nową wkładkę z jakiegoś bardziej zdatnego do fajczenia materiału.
Najprościej?
– zdjąć uszczelkę
– zmierzyć średnicę wewnętrzną i grubość (ważne)
– kupić „O”ring o 1 mm grubszy (Castorama, OBI itp)
– założyć
i może się uda :-)
pozdrowionka
Hejas
Podrzucam link z ciekawym opisem „składania” własnego kalabasza. Myślę, że pomysł z korkiem do uszczelniania wkładu jest całkiem niezły. Poza tym autor prezentuje jeszcze kilka innych ciekawych rozwiązań.
Oto rzeczony link:
http://piparul.blogspot.com/2008/06/making-of-calabash-pipe.html