Mam pytanie o marke Caesar. Na pipehil jest tylko wzmianka bez zadnych danych. Mam piekna fajke tej marki a chcialbym poznac jej historie. Wie ktos cos na ten temat?
- Akcje i Konkursy
- Fajkowe ABC
- Kupiłem cudo!
- Mistrzowie
- Recenzje tytoniu
- A&C Petersen
- Astley
- BBB
- Captain Black
- Colts
- Cornell & Diehl
- Dan Tobacco
- Davidoff
- Dunhill
- Erinmore
- Fribourg&Treyer
- G.L. Pease
- Gawith, Hoggarth & Co.
- Hearth&Home
- Holger Danske
- Ilsted’s
- Imperial Tobacco
- Mac Baren
- McClelland
- Orlik
- Paladin
- Peter Stokkebye
- Peterson
- Planta
- Pozostałe
- Rattray´s
- Robert McConnell
- Samuel Gawith
- Savinelli
- Skandinavik
- Solani
- Stanwell
- Stanislaw
- Torben Dansk
- W.O. Larsen
- Users Voice
- Wokół fajki
- Zamiast Forum
Tak to niestety jest w świecie fajkowym, że dobrze opisane są marki, które są markami kolekcjonerskimi. Jeżeli pipephil nie stwierdza nic więcej poza tym, że taka marka istnieje, może być bardzo trudno poszerzyć tę wiedzę.
UkłonY,
Ps.
W przypadku, takich pytań dobrze jest fajkę dokładnie obfotografować, ze szczególnym uwzględnieniem wszystkich oznaczeń. Czasem wzory liter, kształt ustnika i jakieś z pozoru nieistotne szczegóły wykonania pozwalają fachowcom wskazać przynajmniej jakiś orientacyjny przedział czasu, w którym fajka mogła być wykonana. O, np. czy ta fajka ma filtr?
Ahoy, zakładam, że chodzi o fajeczkę z włoskiej stajni Otella Lorenzettiego. Więcej na jego temat na nieocenionej pipedii tu: http://pipedia.org/index.php?title=Lorenzetti A co do samego Caseara, to Lorenzetti wypuścił swego czasu taką serię „cesarską” – Julius Ceasar, Nero, Augustus Caesar. Wiem tylko tyle, że postarał się Otello w tej serii przywołując do tworzenia fajek cały swój kunszt i przy okazji dość dobry materiał, czyli wrzosiec. jeżeli trafiłem, to łatwiej będzie szukać czegokolwiek na jej temat, a jeśli nie, to trudno…
pozdrawiam i kłaniam się nisko
Skąd takie założenie?
tak to sobie wykombinowałem przywołując do pamięci swoją dawną fajkę, która miała na szyjce główki tylko napis „CAESAR”. Okazało się, że to był właśnie Otello Lorenzetti. Co do cybucha, to nie wiem, bo był na tyle przytarty, że nawet jak jakiś napis był, to się zbył.
No ale chyba były jakieś znaki na tej fajce świadczące o tym, ze to Lorenzetti? No bo wiesz, w ten sposób, to się może nagle okazać, że połowa moich fajek to nieznane modele Dunhilla. ;)
UkłonY,
Witam, oto zdjecia. Fajka jest nowa, ustnik akryl, bezfiltrowa. Wewnatrz komina jest pasta ale byc moze byla dodana przez poprzedniego wlasciciela.
http://www.fajka.net.pl/wp-content/uploads/2012/05/IMG_7758.jpg
http://www.fajka.net.pl/wp-content/uploads/2012/05/IMG_7759.jpg
http://www.fajka.net.pl/wp-content/uploads/2012/05/IMG_7760.jpg
Tutaj: https://groups.google.com/group/de.alt.fan.tabak/browse_thread/thread/5d27815f29952e0f/b852250dad28dcdd?hl=pl&lnk=gst&q=Caesar#b852250dad28dcdd
Ktoś zadaje nieomal identyczne pytanie, o – nieomal :) – identyczną fajkę. Satysfakcjonującej odpowiedzi nie dostaje. Pojawiają się sugestie kojarzące nazwę z włoskimi fajkarzami o imieniu Cesare (odpowiednio Talamona i Bartoninim), które na moje wyczucie są bezpodstawne. Patrząc bowiem na to, jak oznaczają swoje fajki włoscy fajkarze, to Twoja jest niebywale wręcz uboga w punce ;)
Stąd obstawiałbym, że to jest jednak produkcja jakiejś większej wytwórni.
Dzieki za namiary. Przynajmniej cos juz mam.