Jak zerwać z papierosami, a nie tytoniem?

15 września 2016
By

Od jakiegoś czasu staram się mocno ograniczyć spożycie papierosów, zarówno paczkowanych, jak i własnoręcznie skręcanych. Ostatecznie, chciałbym przejść wyłącznie na pykanie fajeczki, jednak tu się pojawia problem. Potrzebuje lekkiej i małej fajki, takiej co spokojnie mieści się w kieszeni. Pozostaje jeszcze największa bolączka funkcjonalności.

Potrzebuje takiego lulka, co mógł bym ćmić kilka razy dziennie i tu pierwsze, co przyszło mi do głowy, to farmerska pianka. Nadaje się do parokrotnych inhalacji i teraz rodzą się moje pytania.

  1. Ile to jest to kilka pyknięć dziennie?
  2. Czy ilość ta zależy od palonego tytoniu (chodzi mi o tendencje niektórych tytoni do moknięcia podczas palenia oraz zbierania się kondensatu  przy zbyt szybkim paleniu)?
  3. Czy po paleniu kukurydzianki wrzucenie do komina kryształków Denicoolu lub kruszonego sepiolitu zwiększą liczbę dziennych paleń?

I na koniec czy ma to jakiś sens, czy pozostać jednak przy tych kilku skrętach dziennie, a może bardziej doświadczeni koledzy mają inne rozwiązania. Zaznajomiłem się już z tekstem kolegi MM pod tytułem „Od papierosa do fajki – praktyka”, jednak nie zasmakowało mi e-palenie.

6 Responses to Jak zerwać z papierosami, a nie tytoniem?

  1. Faust
    16 września 2016 at 09:04

    1. Ile to jest pyknięć dziennie? Bo ja wiem: 3-4? Natomiast przy cenie jaka jest za corncoba spraw sobie kilka. Będziesz miał komfort. No i bądź co bądź mniej obciążone zwiększą żywotność: tym samym finalnie wyjdzie taniej.
    2. Owszem zależy: choć corncob pije jak nałogowy alkoholik i moim zdaniem trzeba się natrudzić by coś w nim zabulgotało. Rozwiązanie: kupić więcej fajek :)
    3. Ja bym sobie darował: patrz punkt 2.

    Rady ogólne, acz subiektywne: corncoba raczej made in USA. Chińskie to loteria: potrafią być bardzo trwałe, ale dwa razy wypadło (dosłownie) mi dno przy 3 bodajże paleniu.
    Teraz testuje corncoba made by Faust. Koszt produkcji jednostkowej: ok 4 zł. Czas pracy: 15 minut. Czas produkcji wraz ze schnięciem: 3 tygodnie. Materiały użyte: kaczan, nożyk, bambus, szkło wodne, mąka kukurydziana.

    • DziadekMroz
      16 września 2016 at 09:16

      Można liczyć na jakąś fotorelację z produkcji?

      • Faust
        16 września 2016 at 09:34

        Przy kolejnej owszem. Ale to za jakiś czas. Ponadto: to jest testowa produkcja ;) nie miałem jeszcze szans ocenić wytrzymałości takiej fajki. Z tego co pamiętam w USA do produkcji corncobów używają obecnie specjalnej odmiany kukurydzy, ja niestety użyłem tego co jest dostępne ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*